بخش ناباروری بیمارستان معتضدی

 

در این مرکز یک تیم قوی تخصصی و فوق تخصصی پیشرفته ترین خدمات باروری را به زوجین نابارور ارائه می دهند.برای تعمیرات و تجهیز این مرکز 10 میلیارد ریال هزینه شده است و هم اکنون به دستگاه هایی مجهز شده که شانس باروری را در زوج های نابارور تا چندین برابر افزایش می دهد. به دنبال مراجعه زوج نابارور به این مرکز مشاوره اولیه آنها شروع  و بسته به علت نازایی، زوج ها در مسیر درمان قرار می گیرند.

 این خدمات شامل انواع درمان نازایی همچون IUI است، که در این روش از قبل اسپرم مرد گرفته و سانتریفوژ شده، سپس اسپرم های فعال به داخل رحم زن در آن فازی که آماده شده و بسترسازی اولیه انجام شده، تزریق می گردد.بسته به سن  و وضعیت زوجین و وضعیت فیزیولوژیکی آنها و نیز پاسخی که به القاء تخمک گذاری می دهد، انجام این عمل بین 15 تا 30 درصد نتیجه مثبت داشته است.

 در مرکز ناباروری بیمارستان معتضدی IVF  یا  لقاح خارج رحمی نیز انجام می شود، بدین صورت که نطفه زن و مرد گرفته شده و پس از لقاح در محیط خارجی به داخل رحم مادر تزریق می شود.

 بخش دیگر فعالیت این مرکز ارائه مرحله میکرواینجکشن است که در این مرحله جنین به طور کامل در محیط بیرونی تشکیل می شود. در این مرحله جنین تلقیح شده و مزیت این مرحله این است که مادر ممکن است 10 تا 20 جنین داشته باشد و می تواند از بین آنها انتخاب جنسیت انجام دهد.

 مزیت دوم انجام این عمل این است که  جنین های اضافی فریز می شوند، یعنی اگر در این مرحله اقدامی صورت گرفت ولی حاملگی انجام نشد و یا مادر نتوانست جنین را به هر علتی نگه دارد می تواند از  جنین های فریزشده استفاده کند، به این صورت که با پرداخت هزینه خارج کردن یک جنین از فریز و تلقیح آن به مادر، زوج نابارور می توانند دوباره صاحب جنین شوند.

 این امر هم هزینه خیلی کمتری در برداشته و هم اینکه از نظر روانی مادر مطمئن است که باز جنین دارد و می تواند برای دفعات بعدی از آن استفاده کند.

در این مرحله با توافق خانواده ها، خانواده های متقاضی جنین با توافق با زوج هایی که جنین فریز شده دارند، جنین اهدایی را با طی مراحل قانونی بدون دخالت بیمارستان دریافت می کنند.

افرادی مراجعه کننده شامل کسانی بودند که یا سن های بالایی داشته و یا به هر دلیل اقدام به درمان نکرده بودند و یا دیر اقدام کرده بودند. وآمارهای موفقیت بستگی به زمان مراجعه بیمار و بستگی به علت اولیه نازایی دارد.

 راه اندازی این مرکز را عامل موثری در کاهش هزینه های درمان ناباروری از جمله هزینه رفت و آمد به شهرهای بزرگ و هزینه های اقامت در آنها عنوان کرد.

 با توجه به اینکه زوج نابارور باید یک روز در میان به مرکز مراجعه کنند، سونوگرافی واژینال انجام داده و بسته به وضعیت تخمک گذاری که دارند باید به طور مستمر تحت نظر باشند، راه اندازی این  مرکز در کرمانشاه نقش موثری در کاهش هزینه های درمان زوج های نابارور داشته است.

 تیم درمان ناباروری این مرکز را  تیم تخصصی و فوق تخصصی شامل فلوشیپ نازایی و پزشکان دوره دیده و متخصص جنین شناسی هستند هریک از این نفرات جزء برترین ها در زمینه کاری خود هستند.

 

 

 

.